پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩
آیین نامه های آموزشی
ضوابط و شرایط دریافت مدرک سطح یک و  دو
 

تذکرات:

1. مدارک علمی حوزه براساس مصوبات «313 شورای عالی حوزه های علمیه» و «368 شورای عالی انقلاب فرهنگی» صادر می شود.

2. در صورت تکمیل دروس کتبی و شفاهی پایه ششم، مدرک سطح یک (کاردانی) و در صورت تکمیل دروس کتبی و شفاهی پایه نهم، مدرک سطح دو (کارشناسی) صادر می شود.

3. شرط لازم برای صدور مدرک، کسب حداقل معدل 14 می باشد که استخراج آن توسط اداره ارزیابی انجام می شود.(طلاب محترم در صورت اعتراض به معدل مندرج در ارزیابی، به این اداره مراجعه فرمایند.)

4. طلابی که سطح سه را به اتمام رسانده باشند، می توانند بدون اقدام برای دریافت مدارک سطح 1 و 2، برای صدور مدرک سطح 3 و تدوین رساله علمی اقدام نمایند.(دریافت مدارک سطح 1 و 2 اختیاری می باشد؛ امّا برخی از ادارات دولتی و دانشگاه ها، مدارک قبلی را نیز درخواست می کنند. لذا پیشنهاد می شود به محض تکمیل هر سطح، برای دریافت مدرک آن سطح اقدام نمایند.

5. مدرک، براساس مندرجات شناسنامه و ارزيابي صادر مي شود؛ در صورتي که پس از صدور مدرک، تغييري در شناسنامه (از قبيل نام، نام خانوادگي و...) يا ارزيابي (معدل يا تاريخ اتمام هر سطح) حاصل شود، امکان تغيير در مدرک يا صدور المثني وجود ندارد؛ لذا متقاضیان گرامی، قبل از ثبت نام به این نکته توجه فرمایند.

6. در صورت ناقص بودن مدارک، ثبت نام انجام نخواهد شد.

7. تحویل مدرک از زمان ثبت نام معمولا 1 تا 6 ماه به طول می انجامد. مراحل اداری صدور مدرک سطح 1 و 2 عبارتند از: ثبت نام متقاضی، ورود اطلاعات، استعلام از معاونت آمار و بررسی و دریافت تأییدیه از آن معاونت، تایپ و آماده سازی مدرک، امضاء مدرک توسط معاون محترم آموزش و مدیر محترم حوزه های علمیه.

8. آماده بودن مدارک علمی جهت تحویل، توسط سامانه پیامک مدارج علمی به شماره 30007957950136 اطلاع رسانی شده و نیازی به پیگیری و تماس از سوی متقاضی ندارد. (در صورت گذشت بیش از شش ماه و دریافت نکردن پیامک، متقاضیان محترم، به صورت حضوری یا تلفنی علّت را جویا شوند.)

9. اصل مدرک تنها به فرد متقاضی تحویل داده می شود.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام:

1. برگه ارزیابی نجاح
2. کپی صفحه اول شناسنامه (+ صفحه توضیحات در صورت وجود توضیح)
3. کپی کارت ملی
4. دو قطعه عکس رنگی جدید 4 × 3 با زمینه سفید
5. تکمیل فرم های زیر:
الف. ثبت نام  >دریافت نسخه Pdf    >دریافت نسخه Word 
ب. استعلام از معاونت آمار و بررسی     >دریافت نسخه Pdf    >دریافت نسخه Word 

 

» با توجه به تفکیک «مدیریت استان قم» از «مرکز مدیریت حوزه های علمیه»، تمامی امور اداری مربوط به طلاب استان قم و مدارس تحت پوشش آن، به ساختمان اداری دارالشفاء منتقل شده است.  طلاب استان های دیگر می توانند به صورت حضوری یا ارسال مدراک درخواستی از طریق پست اقدام فرمایند.(به تصویر مدارک ارسالی از طریق ایمیل مدارج علمی ترتیب اثر داده نمی شود.)

ساعات اداری معاونت آموزش حوزه های علمیه: شنبه تا چهارشنبه از  7 تا 14 و پنج شنبه ها از  7 تا 13

آدرس: قم ـ انتهای 45 متری شهید صدوقی ـ نبش 20 متری حضرت ابوالفضل(ع) ـ فاز 3 مجتمع شهید صدوقی ـ بخش مدارج علمی ـ اتاق 108 ـ صندوق پستی: 66431-37131

تلفن صدور مدرک سطح 1 و 2: 02532922051 داخلی های 2171 و 2173

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8549 | کل بازدید : 8245238 
اخبار