بيانيه مدير حوزه هاي علميه در محكوميت كشتار مسلمانان هند
جمعه ٠٩ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار حوزه علمیه البرز و اخبار حوزه های علمیه  


 

* آیت‌الله اعرافی: مسجد الاقصی نماد امت و تمدن اسلامی است/ جزئیات همایش بین‌المللی قدس شریف  *

          شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩

 

رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های عملیه گفت: مسجد الاقصی نماد امت و تمدن اسلامی است و اهتمام جهان اسلام به قدس اهتمامی اسلامی است چون اسرائیل به شکل غاصبانه‌ای بوجود آمد تا به منافع همه امت اسلام یورش برده شود.

 

گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله علیرضا اعرافی رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه ظهر امروز (شنبه) در آیین افتتاحیه همایش بین‌المللی قدس شریف، اظهار داشت: تشکیل این جلسه برای اعلام یک همایش بزرگ بین المللی در فضای مجازی همزمان با روز قدس و ماه مبارک رمضان است.

رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه ادامه داد: روز جمعه آخر ماه رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس در شهرهایی که سفید و زرد است و امکان اقامه نماز جمعه وجود دارد، در نماز جمعه بیانیه روز قدس قرائت خواهد شد و در تهران به شکل راهپیمایی در قالب حضور خودرویی و اعلام نمادین خواهد بود.

وی با اشاره به جبران کاستی محدودیت برگزاری راهپیمایی روز قدس بدلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: مجموعه برنامه‌هایی چون همایش بین‌المللی قدس شریف در روزهای ۲۹و ۳۰ اردیبهشت در فضای مجازی برگزار می‌شود و از ۱۸کشور سخنران دعوت شده است.

آیت الله اعرافی افزود: مسجد الاقصی نماد امت و تمدن اسلامی است و اهتمام جهان اسلام به قدس اهتمامی اسلامی است چون اسرائیل به شکل غاصبانه‌ای بوجود آمد تا به منافع همه امت اسلام یورش برده شود.

وی ادامه‌ داد: با پیروزی انقلاب معادلات جهانی و منطقه این تغییر کرد و با شکل گیری حزب الله و مقاومت فلسطین اسراییل به محاصره نیروهای مقاومت درآمد و برای نخستین بار شکست را تحمل کرد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج