بيانيه مدير حوزه هاي علميه در محكوميت كشتار مسلمانان هند
جمعه ٠٩ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار حوزه علمیه البرز و اخبار حوزه های علمیه  


 

*  سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: مدیرعامل سابق سایپا به ۷ سال زندان محکوم شد/ محکومیت دو نماینده مجلس به ۶۱ ماه زندان/ حکم اعدام دو دلال خودرو  *

          سه شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٩

 

مهدی جمالی، مدیرعامل سابق سایپا به ۷ سال حبس تعزیری، محمد عزیزی و فریدون احمدی (نمایندگان مجلس) هم هر کدام به ۶۱ ماه حبس تعزیری و «وحید بهزادی» و همسرش «نجوا لاشیدایی» هر دو نفر به اعدام محکوم شدند.

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، غلامحسین اسماعیلی، در بیست و ششمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه که بصورت زنده از شبکه خبر و تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش شد، گفت: اهل ایمان نشان دادند بر خلاف مدعیان روشنفکری تمام شیوه های بهداشتی را رعایت می کنند و در عین فاصله گذاری فیزیکی، اجتماعات مذهبی را با لطافت و معنویت و چشم نوازی و دیدنی برگزار می کنند.

هر روز به نابودی اسرائیل نزدیک تر می شویم

وی به روز قدس هم اشاره کرد و افزود: روز قدس امسال چه شهرهای ما سفید، و چه زرد و قرمز باشد در قرنطینه خانگی باشیم یا نباشیم به خیابان ها بیاییم یا نیاییم، نماز جمعه داشته باشیم یا نداشته باشیم، نفرین و فریاد مرگ بر اسرائیل مان لرزه بر اندام رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی خواهد انداخت.

سخنگوی قوه قضائیه با تاکید بر این که هر روز به نابودی اسرائیل نزدیک تر می شویم، ادامه داد: روز قدس امسال پیوند مردم مسلمان را با فلسطینیان مظلوم تقویت و پشت شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و مولود نامشروعش را به خاک خواهد مالید.

رسیدگی به ۷۱ هزار پرونده در دیوان عالی کشور در سال 98

اسماعیلی در ادامه با تشریح عملکرد دیوان عالی کشور، گفت: در مجموعه دیوان عالی کشور در سال ۱۳۹۸، ۷۱ هزار پرونده رسیدگی شد که عملکرد ۱۳۹۸، ۲۰ درصد از عملکرد سال ۹۷ افزون بود.

وی اظهار کرد: رسیدگی های قضایی به پرونده های عمومی در سال گذشته در دیوان عالی کشور بیش از ۷ هزار پرونده موضوع ماده ۴۷۷ رسیدگی شد. همچنین رسیدگی دیوان در اعاده دادرسی فوق العاده به روز شد و امروز در مورد پرونده های ۴۷۷ در دیوان عالی کشور پرونده معوق و مسن نداریم.

سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد: در راستای اعمال ماده ۴۷۷ در قوه قضائیه عملکرد سال ۹۸ معادل ۱۵ برابر هر یک از سنوات قبل از آن بوده است.

دلالان خودرو به اعدام و زندان محکوم شدند

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود خصوص اقدامات مباره با فساد، گفت: در یک پرونده که بیش از ۵۰ متهم داشت کیفرخواستی برای ۴۳ نفر صادر و به دادگاه ارسال شد و در دادگاه ۳۴ نفر از اخلال کنندگان در نظام اقتصادی محکوم شدند. در این پرونده تلفیقی، بخشی اخلال در نظام ارزی و بخشی اخلال در سکه و بخشی اخلال در نظام اقتصادی خودرو بود.

وی ادامه داد: «وحید بهزادی» و همسرش «نجوا لاشیدایی» هر دو نفر به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش خرید ۶۷۰۰ خودرو از سایپا و مشارکت در عملیات پولشویی و موضوعات مربوطه به سکه که ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه به همراه یک صد کیلوگرم طلا کشف شد به اعدام محکوم شدند که قابل تجدیدنظر خواهی است.

سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: مهدی جمالی مدیرعامل سابق سایپا به ۷ سال حبس تعزیری، محمد عزیزی و فریدون احمدی (نمایندگان مجلس) هم هر کدام به ۶۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

صدور رای دادگاه ۲۱ نفر از متهمان پرونده اخلال در نظام ارزی

اسماعیلی در ادامه پیرامون محکومیت اخلال گران نظام ارزی کشور، گفت: رای دادگاه ۲۱ نفر از متهمان پرونده اخلال در نظام ارزی کشور صادر شد. در این پرونده آقای «حسن خویی» به جرم مشارکت در اخلال نظام پولی و ارزی کشور و قاچاق انواع ارز، به ضبط مبالغ قاچاق شده به همراه تحمل سه سال حبس تعزیری و جزای نقدی به میزان دو برابر اموالی که تحصیل کرده است محکوم شد.

اظهار نظر درباره قرادادهای اجاره

وی در ادامه به موضوع قراردادهای اجاره اشاره کرد و افزود: به همه واحدهای قضایی ابلاغ شد در ارتباط با قراردادهای اجاره‌ای که موعد اجاره منقضی شده نه حکم تخلیه صادر شود نه حکم تخلیه‌ای اجرا شود. این دستور برای همه واحدهای قضایی لازم الاجرا و در حال اجراست و تخلفی به ما گزارش نشده است، یکی دو مورد که در رسانه ها منعکس شد متوجه شدیم مربوط به احکام قضایی نبوده و در ارتباط با منازل سازمانی بوده که اجاره به فرد داده‌اند و خود سازمان اقدام کرده است.

از گزارشگران فساد تقدیر می شود

سخنگوی قوه قضائیه یادآور شد: مطالبه گری‌ها باید با رعایت موازین اخلاقی و قانونی و به گونه‌ای باشد که موجبات سوء استفاده بدخواهان نظام و انقلاب را فراهم نکند. گزارشاتی از گزارشگران فساد از جامعه خبرنگاران داشتیم؛ خبرنگاران صداوسیما رسانه ای کردند، اما به کسی اتهام نزدند و آبروی کسی را نبردند و موضوع فساد را برملا کردند از این استقبال می کنیم؛ هم رسیدگی می کنیم و هم تقدیر می شود و بنا داریم در مناسبتی ویژه مانند هفته قوه قضائیه یا روز خبرنگار از آنها تقدیر کنیم.

زمینی که 30 سال قبل به قضات واگذار شد

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در فضای مجازی خبری منتشر شد که قوه قضائیه در مورد زمین چندهکتاری در «گلستان» که با تصمیم معاونین یکی از وزرا به تعدادی از قضات واگذار شد، حکم جدید صادر کرده است، توضیح داد: این موضوع به 30 سال قبل بر می‌گردد که قضات آن زمان هیچ کدام الان در دستگاه قضا مشغول نیستند. مدیرمنابع طبیعی هم اعلام کرد که مدیر قبل از من اشتباه کرده است.

وی ادامه داد: سال گذشته بنابر گزارش مدیران فعلی واحدهای قضایی ما گزارشی تهیه شده است که این قطعه به لحاظ اینکه جزو منابع طبیعی است و واگذاری اشتباه بوده است و تقاضای اعمال ماده 477 کرده اند. اعلام ماده 477 پذیرفته شد و به دیوان عالی کشور ارسال گردید، دیوان هم ظرف همین هفته رای نهایی را صادر می‌کند. شعبه دیوان عالی کشور مبنی بر دستور رئیس قوه قضاییه بایستی رای جدید را صادر کند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج